Sigorta Tahkim Komisyonu’na Başvurmadan Önce Sigortaya Başvuru Şartı

Sigorta Tahkim Komisyonu’na Başvurmadan Önce Sigortaya Başvuru Şartı

Komisyona başvuru yapmadan önce ilgili sigortaya talep konusunda başvuru yapılmalıdır. Trafik sigortalarında sigortaya başvuru yapıldıktan sonra talep reddedilirse veya 15 gün içerisinde talebe cevap verilmezse Komisyona başvuru yapılabilmektedir.

Sigorta Tahkim Komisyonu’na Başvuru Ücreti

Uyuşmazlık tutarı;

5.000 TL’ye kadar olan başvurular için 200 TL,

5.001-10.000 TL’ye kadar olan başvurular için 450 TL,

10.001-30.000 TL’ye kadar olan başvurular için 650 TL,

30.001 ve üzeri olan başvurular için uyuşmazlık tutarının %1,5’u (En az 650 TL olmak üzere)

Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuru konusunda herhangi bir hak kaybına uğramamak açısından alanında uzman bir avukat ile çalışmanız büyük önem taşımaktadır.

Pehlivan Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize her türlü hukuki desteği sağlamaktayız.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tags Widget

2023 Yılı Dask Poliçe Limitleri Ne Kadar? 2023 Yılı Dask Poliçe Limitleri Ne Kadar? Dask’ın Kapsamı Nelerdir ?DASK Kapsamında Bulunan Teminatlar Nelerdir? 4857 sayılı iş kanunu 6284 Sayılı Kanunda Düzenlenen Koruyucu ve Önleyici Tedbirler Adli kontrol kararı Adli Kontrol Kararı Şartları ve Süresi Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Yapılması Gerekenler aile ve boşanma avukatı Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Hakkı Ankara Aile ve Boşanma Hukuku Avukatı Ankara Araç Değer Kaybı Avukatı ankara avukat ankara boşanma avukatı Ankara Boşanma Avukatınkara Avukat ankara boşanma davası avukatı Ankara boşanma hukuku avukatı Ayşenur Banu Pehlivan Ankara Ceza Avukkatı ankara iş hukuku avukatı ankara işçi avukatı Ankara Tazminat Avukatı Ankara vergi avukatları Av.Ayşenur Banu Pehlivan Hukuk ve Danışmanlık Bayram Mesaisi Nedir boşanma hukuku ceza avukatı CMK 141 tazminat Emeklilik Sebebiyle Tazminat Hakkı Haksız Tutukluluk Nedeniyle Tazminat Nasıl Alınır? Haksız TUTUKLAMA tazminat hesaplama Hizmet Birleştirme ve Emekli İkramiyesi Hizmet Süresi Emekliliğe Yeterli Olanların Hizmet Birleştirmesi Kamulaştırmasız El Atma Davası Kamulaştırmasız El Atma Davasında Zamanaşımı Kamulaştırmasız El Atma Davası ve Ecrimisil Talebi Memnu Hakların İadesi Nasıl Olur Memnu Hakların İadesi Şartları Nelerdir? Mobbinge Uğrayan İşçinin Hakları Nelerdir? Nasıl alınır? Nasıl Hesaplanır? Resmi Tatillerde Çalışma Gerçekleşirse Ücret Ne Şekilde Hesaplanır? Bayram Mesasi Hesaplama Pehlivan Hukuk Tazminat Davaları Terk Nedeniyle Boşanma Davası Nasıl Açılır? Uzaklaştırma Kararı Nasıl Alınır? Veraset İlamı (mirasçılık belgesi) Nedir Vergi Davaları Yasaklanmış Hakların Geri Verilmesi Ne Demek Yoksulluk Nafakası Nedir?