Arşiv Kaydını Sildirmek İstiyorum

Bu yazımızdaArşiv Kaydını Sildirmek İstiyorum konusunu ele alacağız.

Adli sicil kaydı yoktur arşiv kaydı vardır arşiv kaydı sildirme e-devlet UYAP adli Sicil kaydı silme Adli sicil arşiv kaydını kimler görebilir Sabıka kaydı kaç yılda silinir Arşiv kaydı sildirme Adli sicil arşiv kaydı sildirme Adli sicil arşiv kaydı sildirme dilekçesi

Adli sicil nedir;Adli sicil, bir kişinin geçmişte işlediği suçlar ve cezai sicil kayıtlarının resmi bir kaydını içeren bir veri tabanıdır. Adli sicil, bir kişinin hukuki geçmişini ve ceza davalarıyla ilgili bilgileri içerir. Bu kayıtlar, bir kişinin tutuklanması, yargılanması ve mahkum edilmesi gibi ceza hukuku süreçlerinin belgelenmesi amacıyla oluşturulur.

Sabıka kaydı; adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı olmak üzere iki aşamadan oluşur. Adli sicil kaydının silinmesi için hükmün infazının tamamlanması mutlaka gereklidir. Özetle;hapis cezası varsa tamamlanması, para cezası varsa ödenmiş olması ertelenmiş hapis cezası varsa erteleme süresinin dolmuş olması gerekir.

Adli sicil kaydı, bir kişinin yargılandığı veya suç işlediği durumların kayıtlarının tutulduğu bir sistemdir. Bu kayıtlar, kişinin gelecekteki iş veya eğitim hayatı gibi konularda sıkıntı yaşamasına neden olabilir. Ancak, adli sicil kaydının silinmesi için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekir.

Adli sicil kaydının silinmesi için silinmesi için belli bir süre geçmesi gerekmektedir.

 Arşiv Kaydı Sildirmek İçin Ne Yapmak Gereklidir?

Adli Sicil Kaydını Sildirmek İstiyorum ,Adli sicil kaydı, cezanın veya güvenlik tedbirinin infazının tamamlanması, ceza mahkûmiyetini bütün sonuçlarıyla ortadan kaldıran ceza zamanaşımının dolması, genel af ilan edilmesi şikayetten vazgeçme veya etkin pişmanlık,veya ilgili kişinin ölmesi gibi durumlarda Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünce silinerek, adli sicil arşiv kaydına alınır. Adli Sicil (Sabıka) Kaydı ve Arşiv Kaydı Nasıl Silinir, Adli sicil kaydının silinmesi ise çeşitli sürelere ve şartlara bağlıdır.

Yukarıdaki şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız adli sicilinizin silinmesi için yasal süreci başlatabilirsiniz. Her ne kadar internet üzerinde bir dilekçe vererek bu adli sicil kaydının hemen silineceği gibi anlatımlar  konular mevcut olsa bile süreç aslında tam böyle değildir. İnfaz süresi tamamlandıktan sonra adli sicil kaydı silinebilir durumuna gelmektedir.

Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü uygulamada infaz süresinin tamamlanması ile kişilerden bir takım bilgi ve belgeler istemektedir. Başka bir ifade ile benim infazım tamamlandı kaydım da hemen temizlenecek anlamı çıkartılmaması gerekmektedir. İnfazınız tamamlandı ise adli sicil kaydınızın temizlenip temizlenmeyeceği için mutlaka hukuk desteği almanız da fayda olacaktır.

Şartlarınız oluşmuş ise bizlere ulaşarak Adli sicil kaydınızı sildirebilirsiniz.şyerinde mobing ile ilgili bir sorunuz ya da anlaşmazlığınız varsa, Ankara Ceza Hukuku Avukatı Av. Ayşenur Banu PEHLİVAN ile iletişime geçerek hukuki yardım alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tags Widget

4857 sayılı iş kanunu 6284 Sayılı Kanunda Düzenlenen Koruyucu ve Önleyici Tedbirler Adli kontrol kararı Adli Kontrol Kararı Şartları ve Süresi Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Yapılması Gerekenler aile ve boşanma avukatı Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Hakkı Ankara Aile ve Boşanma Hukuku Avukatı Ankara Araç Değer Kaybı Avukatı ankara avukat ankara boşanma avukatı Ankara Boşanma Avukatınkara Avukat ankara boşanma davası avukatı Ankara Boşanma Davası Avukatı Aile Hukuku Ankara Ceza Avukkatı ankara iş hukuku avukatı ankara işçi avukatı Ankara Tazminat Avukatı Ankara vergi avukatları Ankara Vergi Avukatı Ankara Vergi Davaları Vergi Hukuku Avukatı Ankara Vergi Mahkemeleri Araç değer kaybı avukatı Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır? Araç Değer Kaybı Tazminatı Zamanaşımı Araç Değer Kaybı Tazminatı Alma Şartları Nelerdir? Arşiv Kaydı Nasıl Sildirilir? Arşiv Kaydı Sildirme Şartları Nelerdir? Memnu Hakların İadesi Şartları Arşiv Kaydı Nasıl Silinir? Bayram Mesaisi Nedir boşanma hukuku ceza avukatı CMK 141 tazminat Emeklilik Sebebiyle Tazminat Hakkı Fazla Mesai Ücreti Nedir Haksız Tutukluluk Nedeniyle Tazminat Nasıl Alınır? Haksız TUTUKLAMA tazminat hesaplama Kamulaştırmasız El Atma Davası Kamulaştırmasız El Atma Davasında Zamanaşımı Kamulaştırmasız El Atma Davası ve Ecrimisil Talebi Mobbinge Uğrayan İşçinin Hakları Nelerdir? Nasıl Hesaplanır? Resmi Tatillerde Çalışma Gerçekleşirse Ücret Ne Şekilde Hesaplanır? Bayram Mesasi Hesaplama Uzaklaştırma Kararı Nasıl Alınır? Vergi Davaları Yoksulluk Nafakası Nedir? İhbar Süresi ve İhbar Tazminatı Nedir? İhbar Süresinde İş Arama İzni İşçi Tazminat Hakkı İş Hukuku Avukatı İkame Araç Bedeli Kimlerden Talep Edilebilir? İkame Araç Bedeli Nedir? Araç Değer Kaybı İkame Araç Bedeli Tazminatı Zamanaşımı İsim Değişikliği Davası Nasıl Açılır? Hangi Hallerde İsim Değişikliği Davası Açılabilir? İsim Değişikliği Davasında Görevli Mahkeme